Sakatlık Önleme & Toparlanma

En etkili tedavi yöntemi sakatlığı önlemektir. Outdoorklinik’de uzun vadede gelişebilecek sakatlıkları önlemek ve yoğun antrenman dönemleri sonrası toparlanmanızı hızlandırmak için araçlar mevcut. 

Sakatlık Risk Değerlendirmesi

Erken dönemde dikkatli bir değerlendirmeyle vücut mekaniğinizdeki hataları öğrenebilir, alacağınız küçük önlemlerle gelecekteki ciddi sakatlıkların önüne geçebilirsiniz.

Her spor branşının gerektirdiği mobilite, stabilite, güç ve kuvvet gibi faktörler birbirinden farklıdır. Dağcılık, tırmanış, koşu, bisiklet ve kayak branşlarına özel olarak dizayn edilmiş sakatlık risk değerlendirmesi seanslarında bu faktörler ayrıntılı olarak analiz edilir. Değerlendirmenin sonucunda problem tespit edilen noktalara dair önlemleri içeren bir program sporcuya sunulur. 

20210116_171603

Toparlayıcı Seanslar

Yorucu antrenman dönemleri ve uzun faaliyetler esnasında vücudunuz, kısa sürede toparlanabileceği seviyenin ötesinde yıpranabilir. Toparlayıcı fizyoterapi yöntemleri ile toparlanmayı ve antrenmana dönüşü hızlandırabilirsiniz.

Çoğunluğu enduransa dayanan outdoor sporlarında uzun vadede vücutta mikrotravma birikimi oluşur. Bu birikim kas-eklem sertliği, tetik noktalar veya mobilite kaybı gibi çeşitli şekillerde kendini göstererek performans kaybına veya sakatlığa yol açabilir. İlgilendiğiniz spor branşına göre dizayn edilmiş toparlayıcı fizyoterapi seansları ile vücudunuzu bu birikmiş yüklerden arındırabilirsiniz.