Sakatlıklarınız
Çözümsüz değil

Birçok doğa sporcusu yaşadığı sakatlıklara yönelik doğru bilgi ve uygun tedaviye ulaşamadığı için spordan uzaklaşıyor. Outdoorklinik olarak sakatlık sonrası spora dönüşün her zaman mümkün olduğuna inanıyoruz.  

outdoorklinik'i yakından tanıyın:

Başarılı bir rehabilitasyon süreci için birlikte çalıştığınız kişinin sakatlığınızın doğasını ve yaptığınız sporun fiziksel gerekliliklerini anlaması gerekir. Outdoorklinik’de doğa sporları ile ilgilenen ve sizinle benzer sakatlıkları yaşayan kişilerle çalışmış bir fizyoterapist ile çalışırsınız.

Spesifik olarak tırmanış, koşu, bisiklet ve kayak branşları üzerine çalışmakla birlikte fitness ve atletizmden dövüş sanatlarına kadar değişen branşlardan sporcularla da çalışmaktayız.

Çalıştığımız sporculara bire bir fizyoterapi, spora özgü sakatlık risk analizi ve toparlayıcı fizyoterapi hizmeti sağlıyoruz. Performans alanında uzman ağımız ve dijital içeriklerimizle destek sağlıyor, spor kulüpleriyle birlikte eğitim ve atölyeler düzenliyoruz.

Sakatlığınızla alakalı olabilecek ciddi travmatik hasar veya gizli patolojik durumların elenmesi için öncelikle bir uzman hekim muayenesinden geçmelisiniz. Ardından ayrıntılı bir fizyoterapi değerlendirmesi sonrası rehabilitasyon süreciniz hakkında konuşabiliriz. 

Outdoorklinik olarak İstanbul’da işbirliği yaptığımız farklı noktalardaki kliniklerde veya mobil olarak dilediğiniz yerde hizmet vermekteyiz. İstanbul dışındaysanız bizimle iletişime geçerek probleminiz hakkında bilgi alabilir ve bölgenizdeki güvenilir kliniklere yönlendirme talep edebilirsiniz. 

Kulüp, dernek ve topluluklarda spor fizyoterapisi, sakatlık önleme ve performans konularında seminerler ve uygulamalı atölyeler düzenliyoruz.

Uzmanlık alanımıza giren her türlü ihtiyacınız ve merak ettiğiniz konularla ile ilgili site üzerinde bulunan İletişime Geç kısmından veya diğer sosyal medya kanallarımız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Site Editörü

Merhaba, ben Zafer. Tam zamanlı fizyoterapist, kalan zamanlarda ise olabildiğince dağda ve doğada olmaya çalışan bir sporcuyum. Üniversite yıllarından itibaren bisiklet, tırmanış ve koşu sporlarıyla iç içe oldum. Uzun zamandır insani yardım alanında travma fizyoterapisti olarak kronik ağrı yönetimi üzerine çalışıyorum. Manuel terapi yönelimli bir terapist olarak mezuniyet sonrası 5 yıl süren ve 1200+ saat uygulamalı ders içeriği olan Ortopedik Manuel Terapi ve Osteopati programlarına devam etmekteyim.

Bir fizyoterapist olarak eğitimin, kanıta dayalı manuel fizyoterapinin ve egzersiz biliminin harmanlanmasının iyileşme sürecinin anahtarı olduğuna inanıyorum. 2018 yılında kendimde ve çevremde sıklıkla görüp tedavi ettiğim outdoor sporları kaynaklı sakatlıklar hakkındaki klinik deneyimlerimi paylaşmak ve daha fazla sporcuya ulaşmak amacıyla Outdoorklinik platformunu kurdum. Bu amaçla gerek yazılı-görsel paylaşımlar gerekse yüz yüze topluluk eğitimleriyle doğa sporcularının bilgi düzeyini arttırmaya çalışıyor, ihtiyaç duyan sporculara da yönlendirme ve profesyonel destek sağlıyorum. 

Outdoorklinik’i hayata geçirdiğim günden bu yana en çok keyif aldığım şeyler, birçok sporcunun spora geri dönüşüne destek olmak ve bu süreçte kurduğum yeni dostluklar oldu. Bu nedenle ister yardıma ihtiyacı olan bir sporcu isterse de sporcu sağlığıyla ilgili ortak merakları paylaştığımız biri olun, sizinle iletişime geçmekten her zaman mutluluk duyarım.